Polskiemu specjaliście i menedżerowi chodzi tylko o pieniądze? Bzdura!
Kopiuj tekst

Polskiemu specjaliście i menedżerowi chodzi tylko o pieniądze? Bzdura!

Zawodowe preferencje polskich specjalistów i menedżerów zmieniają się tak samo jak rynek pracy na przestrzeni ostatnich lat. Dzisiaj mamy do czynienia z kandydatem coraz bardziej świadomym, wymagającym, a także coraz trudniejszym do pozyskania. Okazuje się, że jednak diabeł nie tkwi tylko w pieniądzach…

Już ostatnia edycja badania Najbardziej Pożądani Pracodawcy wykazała, że dla polskich specjalistów i menedżerów liczy się nie tylko wielkość i prestiż firmy czy wysokość wynagrodzenia. Coraz częściej najbardziej pożądana jest ta organizacja, która może wykazać się stabilizacją zatrudnienia oraz korzystnym dla pracownika stylem zarządzania i kulturą organizacyjna.

Dla specjalisty czy menedżera wysokość wynagrodzenia jest tylko jedną ze składowych elementów najsilniejszych stron przedsiębiorstwa, co więcej – jak się okazuje – nie najważniejszą. Doświadczeni pracownicy chcą pracować w przyjaznej atmosferze w której będą mogli się wykazywać i rozwijać 

podkreśla Marta Tobiasz, lider zespołu Antal HR & Admin.

Przedstawicielka Antal HR & Admin dodaje, że świadome tego przedsiębiorstwa na rynku wykorzystują odpowiednie narzędzia HR nie tylko po to by poprawić samą jakość pracy. Zdają sobie także sprawę, że zadowolenie pracownika może tylko procentować, bo to właśnie pracownicy są największymi ambasadorami marki w kontaktach z innymi.
123.png

Preferencje się zmieniają?

Artur Skiba, prezes Antal International oraz wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia podkreśla, że badani respondenci – czyli specjaliści i menedżerowie. – to wyjątkowa grupa na rynku pracy. – Reprezentują, wieloletnie i bogate doświadczenie zawodowe, co powoduje że są świadomi rynku i posiadają szeroką wiedzę o pracodawcach – zauważa Artur Skiba. Dodaje, że także w tym roku Antal International będzie chciał sprawdzić jakie są preferencje polskich specjalistów i menedżerów co do najbardziej pożądanych pracodawców. – Badanie już trwa, respondenci odpowiadają nie tylko telefonicznie, ale także wypełniają ankiety w formie on-line. Liczymy na jak największa liczbę odpowiedzi, by jeszcze precyzyjniej pokazać obraz rynku, dlatego zachęcam do wzięcia udziału w badaniu –podkreśla.
Powiązane artykuły
O jakim pracodawcy marzą Polacy?

Wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz wysokość wynagrodzenia, to trzy główne cechy, których szukamy u idealnego pracodawcy. Jak wynika z badania Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy”, przeprowadzonego wśród ponad 4 tys. specjalistów i menedżerów, w TOP5 wskazań znalazły się również: innowacyjność, stabilność zatrudnienia i możliwości szkolenia.
Czeka nas masowa restrukturyzacja zawodów

Scenariusze wskazują, że do 2030 r. 75 milionów do 375 milionów pracowników (3 do 14 procent globalnej siły roboczej) będzie musiało zmienić kategorie zawodowe. Polski rynek pracy nadal należy do tradycyjnych, przez co takie zjawiska często napotykają opór mentalny. Wprawdzie wielu pracowników nierzadko samodzielnie decyduje się na przekwalifikowanie, ale nadal brakuje wiedzy jak efektywnie to zrobić, a wspomniana restrukturyzacja zawodów jawi się w ogólnej opinii jako zło konieczne. Co zrobić w sytuacji, gdy pracodawca redukuje etaty lub posiadane kwalifikacje nie do końca odpowiadają nowym potrzebom biznesu? Jakie kompetencje są w cenie?
Czy duopolis staje się rzeczywistością? Od mitu do faktu

O duopolis Łodzi i Warszawy mówi się od lat. Miasto nie tylko przeszło w tym czasie diametralną przemianę, ale w tej chwili rywalizuje już z regionami CEE pod kątem rozwijania biznesu i nowych inwestycji. Siłą lokalizacji jest duża pula talentów, co potwierdza świeżo opublikowany raport „Kapitał ludzki w regionie łódzkim”.
Polak niechętny, ale zmuszony do zmiany zawodu

Scenariusze wskazują, że do 2030 r. 75 milionów do 375 milionów pracowników (3 do 14 procent globalnej siły roboczej) będzie musiało zmienić kategorie zawodowe. Polski rynek pracy nadal należy do tradycyjnych, przez co takie zjawiska często napotykają opór mentalny. Wprawdzie wielu pracowników nierzadko samodzielnie decyduje się na przekwalifikowanie, ale nadal brakuje wiedzy jak efektywnie to zrobić, a wspomniana restrukturyzacja zawodów jawi się w ogólnej opinii jako zło konieczne.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.